Ameliyatsız Yüz Germe

ameliyatsiz-yuzgermeCerrahi bir uygulama olmayan bu yöntem cerrahi uygulamalarda kullanılan ipliklerdir. Bu yüzden güvenilirdirler, cilt altına konan iplikler cildi asarak, cildi yenileyerek (kollajen ,bağ dokusunu uyarması) cilt sarkması ve kırışıklık tedavisinde etkili olmaktadır.

Her iplik iğnelere bağlanmıştır. İğne cilt içine sokulduktan sonra ipler cilt içinde bırakılır. İplikler oldukça incedir. Cildin kullanılacak bölgesi sarkma ve kırışıklılk derecesine göre değişik uzunlukta ve yapıda iplik kullanılır.

Cilt altına konan iplikler cildin onarılmasını tetikler elastin lifler kollajen ve dolaşımın artması ile ciltte sıkılaşma gerçekleşir. Destek görevini yapan iplikler 6 ayda erir. Bu süreçte cilt kendisini yenilemiş olur.

Yüz sarkması ve kırışıklık şikayeti olanlar ameliyatsız yüz germe işlemini yaptırabilirler. Yüz bölgesinde tüm yüz yapılabildiği gibi yalnızca sorunlu bölgeler de yapılabilir. Yanak sarkması çene, gıdı, kaş düşüklüğü göz kenarları ,boyun bölgesi gibi Vücudumuzda üst kol sarkmalarında ,iç bacak ,karın ,kalça bölgelerinde de tercih edilebilir.

İşlemler yapılacak bölgeye iplik sayısına göre yüz bölgesinde 40- 50 dak. vücutta yapılacak bölgede 60 dak. civarındadır.

Çok ince iğneler kullanıldığından işlem acılı olmaz. İşlemlerden önce uygulanacak anestezik kremler işlemlerin rahat geçmesini sağlar.

Sonuçlar 2 hafta da ortaya çıkmaya başlar. Asıl sonuçlar 2-3 ay sonra görülmeye başlanır. Uygulamanın olumlu etkileri 2 yıl devam eder. İşlemlerden sonra morluk ve ödem gelişebilir. Bazı hastalarda gerginlik hissi duyulabilir. Bu tür şikayetler birkaç günde geçer. Oluşabilecek morluklar ve ödem iş ,sosyal yaşamı etkilemez.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri Ağır kanser hastalarına ,kan hastası olanlara kan sulandırıcı ilaç kullananlar cilt hastalıkları olan kişilere uygulanmaz. İşlemlerden sonra iki hafta başka işlem uygulanmaz.