Kolajen Enjeksiyonu

kolojenenjeksiyonu

Cildimiz başlıca üç tabakadan oluşmaktadır. Dermis tabakası; cildin kalınlığından sorumlu olduğu için, kozmetik görünüm açısından anahtar rol oynamaktadır. Dermis kolajen dokusu bakımından zengindir. En güçlü doğal proteinlerden olan kolajen, dermise yapısal destek sağlar.

Kolajen cildin destek dokusunun ayrılmaz parçası olup, ince çizgilerin ve kırışıklıkların doldurulmasına yardımcı olur.

Güneşin zararlı ışınları, sigara, hormonal faktörler ve geçen yıllar; hem kırışıklıkların oluşmasına hem de cildin nem içeriğinde ve kalınlığında azalmaya neden olmaktadır. Yaşla birlikte kolajen liflerde bozulma ve yeni kolajen sentezinde azalma görülmektedir.

Kolajen, birçok antiaging çalışmanın odağı, birçok kozmetik ürün ve uygulamasının hedefi olmuştur. Zamanla oluşan hasarlı kolajenin değiştirilmesi ve yaşlanma belirtilerinin giderilmesi için iki yöntem vardır:

Birincisi kolajenin iğne vasıtasıyle deri içerisine injekte edilmesidir. Kolajen yüksek molekül ağırlıklı bir protein olduğu için deri altına kolaylıkla nüfuz edemez. İnjeksiyonla direk olarak deri altına verilir.

İkinci yol ise ”kolajen infüzyon teknoloji sistemi” denilen teknik sayesinde kolajenin parçalanmadan cilde verilmesidir. Cilde sağlamlık verilir.