Mikrodermabrazyon

MikrodermabazyonCerrahi müdahale uygulamadan, deri altına hiçbir madde enjekte etmeden ve cilt üzerine herhangi bir kimyasal madde uygulamadan mikrodermabrazyon yardımı ile cilt yüzeyine güçlü bir soyma etkisi yapılarak ölü derinin atılması ve yeni hücre oluşumunun hızlandırılmasıdır.Bu yöntemde derinin üst tabakası steril alüminyum oksit kristalleri ile fiziksel olarak soyulur.

Cilt yüzeyinde oluşan önce kırışıklık, gebelik güneş ve yaşlılık lekesi, sivilce izi, yara izi, yanık izi, ameliyat izi ve deri çatlakları tedavi edilir.Mikrodermabrazyon fizik görünüşünüzü güzelleştirecek ve kendinize güveninizi arttıracaktır.

Bu teknoloji hücre sirkülasyonunu ve cilt yenilenmesini hızlandırır, kollajen üretimini artırır. Anında gözle görünür iyileşme elde edilir. Cihaz iki adet vakum motoruna ve üç değişik başlığa sahiptir; alüminyum-oksit kristalleri ile çalışır .Kalın ve pürüzlü ciltlerde uygulandığında cilt pürüzsüz hale gelir, kalın çizgiler kaybolur. İşlem sonrasında cilt yenilenir, tıkanmış olan gözenekler açılır.

Derideki kollagen üretimi aktive edildiği için toparlanma ve canlanma oluşur.Deri rengine bakılmaksızın, cildin kalitesinde artma ve sıkılaşma hissedilir. Daha parlak, canlı ve genç bir görünüm elde edilir.Her tür deri rengi ve deri tipinde tamamen güvenli ve etkilidir.

Hastanın cildindeki probleme göre seans sayısı dermatoloğumuz tarafından belirlenir. İşlem haftada bir kez uygulanır. Ortalama 10 seans yapılır. Anestezi gereksizdir. İşlem tamamen risksizdir. Hasta rutin sosyal hayatına devam edebilir.

15 dakika gibi kısa bir sürede tüm yüze uygulanır.

30-40 mm Hg aspirasyon basıncı (medium) tavsiye edilir.

Yaşlılık çizgileri için haftalık toplam 6 seans yeterlidir.

Tedavinin bitiminde serum fizyolojik emdirilmiş gazlı bez tampon uygula. Akne izleri ve stria için 2 haftada bir en az 12 seans uygulanmalıdır. 40 mm Hg basınçla ve kızarıklık oluşuncaya kadar uygulanmalıdır.

Göz kapağı, yanaklar ve boyun gibi ince alanlarda 4-6 mm Hg yeterlidir. İşlemin yapıldığı akşam nemlendirici kullanılmalıdır.

Diğer zamanlar retinoik asit veya AHA’li ürünler kullanılabilir. Güneşten koruyucular kullanılabilir.