Somon DNA’sı

SomonDNAKırışıklıkların oluşmasında yaş, genetik faktörler, güneş hasarı, sigara,stres ve çevresel faktörler ile kasların aşırı çalışması gibi değişik faktörler rol oynar.

Günümüzde kırışıklıkların tedavisinde somon DNA’sı ile mezolift, Botox, peeling, ve lazerle cilt yenileme başarı ile kullanılmaktadır Somon DNA’sı:

DNA tüm canlılarda aynı kimyasal yapıya sahiptir. Yapısı türlere göre değişen sonsuz moleküllerden meydana gelmiştir.DNA hücrenin kopyalanması ve genetik materyalin yavru hücrelere geçişini sağlar. Protein sentezini yönlendirir. Bir hücrenin gelişip, yaşamasını sağlayan olayları yönlendirir. Ancak DNA zamanla bozulur. Dış etkenler,stres, sigara ve özellikle güneş ışığıyla yaşlanma hızlanır.Bilgi aktarma ve hücrenin kendini yenileme ve onarma yeteneği azalır.

Somon sütünden elde edilen somon DNA’sı insan DNA’sına çok benzer. Hastanemizde somon DNA’sı yüz mezoterapisinde yani mezoliftte başarı ile uygulanmaktadır. Genel prensip olarak; yüzdeki kırışıklıkların olduğu bölgelere 3 ay boyunca ayda bir seans, arkasından 2-3 ayda bir idame seansları yapılır. Aşırı bir cilt yaşlanması veya kırışıklığı olan hastalara uygulamalar 15 günde bir de yapılabilir.

Somon DNA’sı; stres, hava kirliliği, sigara, alkol ve güneşin zararlı ışınları ve egeçn yılların ciltteki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Hastaların ve yakınlarının ilk gözlemledikleri etki, ciltteki canlanma ve parlaklıktır. İkincil etkiler, cildin gerginliğinin artması ve kırışıklıklardaki dolma etkisidir. Somon DNA’sı bu etkileri derinin mikro-dolaşımını artırarak ve epitel hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak yapar.

Somon DNA’sı cildin yaşlanmasını geciktirir. Kırışıkların tibbi tedavisini sağlar. Bu uygulamayla alındaki yatay çizgilerin, göz çevresindeki kaz ayağı kırışıklıkların, göz altındaki torbalanmaların, dudak kenarlarındaki çizgilenmelerin giderilmesi temin edilir. Yaşlanan ve gittikçe tükenen hücrelerin yeniden metabolik faaliyetlere başlaması için gereken maddeleri doğrudan derinin içine injekte ederiz. Somon DNA’sı güneş ve sigaranın bozduğu cildin yaşlanm